Menu Zamknij

Odszedł Prof. dr hab. Witold Matwiejczyk. Nieoceniony, wspaniały Nauczyciel, Przyjaciel, Człowiek.

Prof. Witold Matwiejczyk był historykiem specjalizującym się w dziejach XIX w. i historii społecznej katolicyzmu. Uczęszczał do I LO im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie, które ukończył w 1981 roku. Następnie podjął studia historyczne na KUL, gdzie był członkiem Koła Naukowego Historyków Studentów KUL. Tutaj uzyskał magisterium w roku 1987. Od 1988 roku był na tej uczelni asystentem stażystą, zaś rok później asystentem. Stopień doktora otrzymał w 1997 toku, zaś w 2010 uzyskał habilitację. Postanowieniem Prezydenta RP z 21 listopada 2022 otrzymał tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia.
Requiescat in pace.